Już trzecia niedziela Adwentu, pali się trzecia świeca w naszym wieńcu adwentowym… To już naprawdę coraz bliżej 😀 ! Teraz zaczynają się u nas „ciche” wymiany życzeń z losowania i zamawianie u Mikołaja wymarzonych prezentów :P.

Mamy dziś trochę więcej czasu, więc jest to idealny moment na wypisywanie kartek świątecznych. Takie też jest zadanie z kalendarza adwentowego.

Zaraz też dokończymy kartkę, którą przygotowuje Karol dla nieznajomego Chłopca, w ramach akcji „Zostań Aniołem”. Mam nadzieję, że rozweseli ona troszkę tego Dzieciaka. Karol nawet wymyślił krótki komiks o urodzinach Mikołaja 😀 . Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Karol ma w sobie tak dużo empatii… A tak prezentuje się kartka Karola…

Choć żyjemy w XXI wieku, to miło jest dostać taką kartkę świąteczną. Nie zastąpi ona najbardziej „wypasionego” maila czy sms… Był taki moment, że myślałam, że chyba tradycja wysyłania kartek powoli będzie zanikać, ale na szczęście poczucie tradycji i estetyki wzięły górę 😛 – mamy dziś taki wybór kartek świątecznych, możemy je zaprojektować i wykonać samodzielnie, że listonosze będą mieli pracowite tygodnie w grudniu. A ciekawe czy wiecie skąd i kiedy wzięła się tradycja wysyłania kartek? Tak z przymrużeniem oka można stwierdzić, że- z braku czasu, albo z chęci zaoszczędzenia go :P. Bardzo ciekawy artykuł znajduje się na stronie:
https://liturgia.wiara.pl/doc/419790.Historia-swiatecznej-pocztowki
Jestem też, używając współczesnej nomenklatury 😛 , fanką Sienkiewicza, który to do polszczyzny słowo „pocztówka” wprowadził…Ciekawe czy to dlatego, że tak wiele podróżował… Kilka lat temu mój kochany „Mikołaj” sprawił mi niesamowity prezent. W antykwariatach wyszukał dawne wydania dzieł Sienkiewicza i Mickiewicza 😀 , 😀 , 😀 … Nawet język jeszcze był z początku XX wieku… CUDO!!!
To lecimy i wypisujemy te „pocztówki”! Do jutra!
Ania

Written by admin

  2 komentarze

 1. ~Leseratte Grudzień 11, 2016 at 8:36 pm Odpowiedz

  Chciałabym w tym roku zrobić kilka kartek świątecznych, ewentualnie kupić kilka i wysłać. Muszę to sobie zapisać na liście, żeby nie zapomnieć :p

  W antykwariatach można znaleźć skarby, tylko mało ludzi o tym wie :/ Może to dobrze, więcej cudów dla tych, którzy wiedzą 🙂

  Pozdrawiam

  • ania.chrzanowska Grudzień 11, 2016 at 11:55 pm Odpowiedz

   Dziękuję za komentarz 😀 !
   Nasze kartki już wypisane i czekają tylko na znaczek i wysłanie.
   Przed Świętami faktycznie dobrze jest mieć jakąś listę, żeby się w tym wszystkim nie pogubić. Chyba pożyczę ten pomysł 😛 !
   Antykwariaty i sklepy ze starociami- wszelkiego rodzaju- mają jakąś magiczną moc- tam są różne przedmioty „z duszą”- czy książki czy filiżanki…czasem myślę, że mają jakąś niezwykłą historię do „powiedzenia”, a nowy kupujący, wpisuję się też w „życie” takiego przedmiotu… Życzę znalezienia takich perełek :D.
   Pozdrawiam cieplutko !

Leave a Comment